Логін:    Пароль:    Регiстрацiя Забули пароль?
Навiгацiя по блогу
« Декабрь 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Партнерство


Главная

Світу бракує комп'ютерних чипів. У чому причини?

Виробники автомобілів від Токіо до Детройта скорочують виробництво. PlayStation стає все важче знайти в магазинах. Навіть виробники алюмінію попереджають про можливий спад. Всіх об’єднує одне: різкий і каскадний глобальний дефіцит напівпровідників. Напівпровідники, відомі як інтегральні схеми або, як правило, просто мікросхеми, можуть бути найдрібнішим, але найвимогливішим продуктом, коли-небудь виготовленим у світовому масштабі. Цей рівень витрат і труднощів сприяв зростаючій світовій залежності від двох азіатських гігантів - Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. і Samsung Electronics Co, залежність, що посилюється пандемією та зростанням напруженості між США та Китаєм ще до нинішнього дефіциту. У наступні роки уряди та корпорації витратять сотні мільярдів в безліч секторів на «гонку чипів» з геополітичними та економічними наслідками.

  1. Чому не вистачає чипів?

Існує багато проблем, але не всі, пов’язані з пандемією. Ось кілька факторів:

Ера перебування вдома, спричинена коронавірусом, вивела попит за межі рівня, прогнозованого виробниками чипів. Локдауни спровокували ріст продажів ноутбуків до найвищого показника за останні десять років, разом із обладнанням для домашньої мережі та моніторами. Також зросли продажі побутової техніки від телевізорів до очищувачів повітря, які постачаються з чипами. Навіть такі веб-камери, як Razer Kiyo, важко знайти у продажу після того, як відеосервіси зросли для роботи та розваг.

Невизначеність, спричинена пандемією, призвела до різких коливань в замовленнях. Керівники TSMC у двох останніх закликах щодо прибутку заявили, що клієнти накопичують більше запасів, ніж зазвичай, для захисту від невизначеності. Автовиробники, які різко скоротили продажі в перші дні спалаху, недооцінили, як швидко вони відновляться. Наприкінці минулого року вони поспішили переглянути замовлення,щоб від них відмовитись, оскільки виробники мікросхем залучені на максимум, так як забезпечують гігантів смартфонів, таких як Apple Inc.

Запаси: Виробники ПК почали попереджати про обмеження поставок напівпровідників на початку 2020 року. Потім до середини року компанія Huawei Technologies Co. - великий виробник смартфонів та мережевих передач - почала накопичувати компоненти, щоб забезпечити собі виживання від американських санкцій, які загрожували скороченню поставок від основних постачальників чипів. Інші китайські компанії наслідували їхній приклад, і імпорт чипів у країну зріс до майже 380 млрд доларів у 2020 році, що складає майже п'яту частину загального імпорту країни за рік.

  2. Що вийшло?

Деякі підприємства несуть втрати. Очікується, що дефіцит мікросхем зменшить продажі лише автовиробників на 61 мільярд доларів і затримає виробництво мільйона автомобілів у березневому кварталі, але тепер втрати понесе набагато більша електронна промисловість. Не тільки машини, але, можливо, широкий спектр продуктів з великою кількістю чипів, від телефонів до ігрових консолей, можуть спостерігати дефіцит або підвищення цін. NXP Semiconductors NV та Infineon Technologies AG зазначили, що обмеження у постачанні вийшли за межі автомобільної галузі.

  3. Хто є великими гравцями в індустрії?

Удосконалені логічні чипи захоплюють заголовки новин як найдорожчі та найскладніші шматки кремнію, які надають комп’ютерам та смартфонам інтелект. Коли ви чуєте про чипи Apple, Qualcomm або Nvidia, ці компанії насправді є лише конструкторами напівпровідників, що виготовляються на заводах, які називаються ливарними.

TSMC є лідером галузі виробничих можливостей, і зараз кожен може співпрацювати з нею, щоб отримати найкращі чипи, виготовлені на її підприємствах у Тайвані. Частка компанії на світовому ливарному ринку перевищує частку трьох наступних конкурентів разом.

Samsung, в цілому більший виробник чипів, завдяки своєму домінуванню в чипах пам'яті, намагається використати цю золоту копалину та вдосконалює технологію виробництва, щоб отримати визнання найкращого постачальника після TSMC. Такі компанії, як Qualcomm Inc. та Nvidia Corp., все частіше звертаються до Samsung.

Intel Corp., останній чемпіон США у цій галузі, все ще має більший дохід, ніж будь-який інший виробник чипів, але ринок Intel сильно сконцентрований на комп'ютерних процесорах, і затримки виробництва зробили його вразливим для конкурентів, які отримають свою частку за допомогою TSMC.

TSMC і Samsung стикаються і з меншими конкурентами, включаючи Globalfoundries, китайську Semiconductor Manufacturing International Corp. та тайванську United Microelectronics Corp. Але ці конкуренти відстають від технології TSMC щонайменше на два-три покоління.

  4. Що відбувається в цій гонці?

Два азіатські гіганти витрачають великі кошти, щоб закріпити своє домінування: TSMC збільшив передбачені капітальні витрати на 2021 рік до 28 млрд. доларів з рекордних 17 млрд. доларів роком раніше, тоді як Samsung виділяє близько 116 млрд. доларів на десятирічний проект для того, щоб наздогнати тайванського суперника. Але Китай не відступає. Протягом багатьох років він націлений зменшити свою залежність від американських технологій, особливо в чипах. Намагання адміністрації Трампа приборкати китайських технологічних гігантів - забороняючи Huawei доступ до чипів і стримуючи американські інвестиції в безліч таких гравців, як SMIC та Xiaomi Corp. - кристалізували ці побоювання. Пекін визначив виготовлення мікросхем одним із своїх найбільших пріоритетів у своїх національних економічних планах і пообіцяв витратити понад 140 мільярдів доларів на будівництво вітчизняного напівпровідникового сектору світового класу. Але це довгий шлях. Наприклад, в автомобільному секторі в Китаї за останні роки з’явилась чимала кількість компаній, що займаються розробкою мікросхем, але вони все ще не в змозі виготовити вдосконалені чипи, необхідні для сучасних автомобілів.

  5. Що відбувається в інших частинах світу?

Зважаючи на труднощі у розвитку складних потужностей виготовлення чипів, уряди від Брюсселя до Вашингтона надають перевагу тим, хто будуватиме або розширюватиме сучасні потужності на своїх територіях. Очікується, що Білий Дім найближчим часом підпише розпорядження, яке передбачає перегляд загальнодержавного ланцюга поставок критично важливих товарів, а дефіцит мікросхем - головна проблема процесу. Адміністрація Байдена, яка складає довгостроковий план постачання мікросхем, відіграватиме ключову роль у формулюванні податкових пільг для запропонованого заводу TSMC на суму 12 мільярдів доларів в Аризоні та ще одного більш дорогого, про який має плани можливо  Samsung, у Техасі. Європейський Союз також розглядає можливість побудови передової напівпровідникової фабрики в Європі за підтримки TSMC та Samsung. Уряди, включаючи Китай, зараз розглядають різні способи підтримати місцеві компанії.

  6. Чому так важко змагатися в чипах?

Виробництво чипів - це величезний бізнес, який вимагає неймовірної точності, поряд із великими довгостроковими інвестиціями в галузі, якій притаманні швидкі зміни. Відомі компанії, такі як Texas Instruments Inc., International Business Machines Corp. та Motorola, не втрималися в індустрії або відмовилися від спроб змагатися із найсучаснішими виробництвами чипів. Сьогодні більшість компаній орієнтуються на розробку. Оскільки лише три компанії - TSMC, Samsung та Intel - все ще виробляють вдосконалені логічні чипи, і американська компанія намагається не відставати, важливий набір навичок зосередився в руках небагатьох. Чипи виготовляються на заводах, на будівництво та обладнання яких витрачаються мільярди. Вони повинні працювати цілодобово, щоб окупити свої інвестиції. Але справа не лише в цьому. Вихід або кількість хороших чипів на партію визначає успіх чи невдачу. Потрібні роки ноу-хау та досвіду, щоб отримати 90% виходу із складного фотолітографічного процесу, який використовується для виготовлення чипів. Уявіть, що Форд із задоволенням викидає одну машину з десяти. Але виробники мікросхем, які виготовляють мільйони чипів у процесі, який триває від трьох до чотирьох місяців, досягають успіху лише тоді, коли вони досягають цієї позначки. Ливарний завод витрачає величезну кількість води та електроенергії і вразливий навіть до найменших збоїв (будь то частинки пилу або далекі землетруси). У 2019 році TSMC відвантажив близько 10 мільйонів вдосконалених 12-дюймових пластин.

  7. Кому вигідні війни з чипами?

Навіть невеликі вдосконалення напівпровідників можуть забезпечити істотну економію енергії та витрат, якщо їх помножити на повний масштаб типу Amazon Web Services. Оскільки мобільні мережі 5G розростаються і збільшують попит на потокове передавання відео та ігор із великим обсягом даних, і все більше людей працює вдома, потреба в нових, більш енергоефективних мікросхемах буде лише зростати. Один із способів виміряти витонченість мікросхеми - це так звані ширини ліній або відстань між ланцюгами. Сучасний стандарт для вдосконалених мікросхем становить 5 нанометрів або мільярдні частки метра, приблизно сто тисячних ширини пасма волосся, хоча TSMC і Samsung працюють над масовим виробництвом 3 нм до 2022 року. Разом з 5G, зростання штучного інтелекту - ще одна сила, яка штовхає виробників чипів до інновацій: Штучний інтелект покладається на масову обробку даних. Більш ефективні чи енергозберігаючі конструкції також стають критично важливим фактором, враховуючи так званий Інтернет речей - всесвіт розумних або підключених пристроїв від найефективніших телефонів до найпоширеніших холодильників та пральних машин - як очікується, в найближчі роки збільшить використання чипів.

  8. Як Тайвань вписується у все це?

Острівна демократія виникла як галузевий стрижень завдяки TSMC та цілій екосистемі, орієнтованій на високотехнологічну електроніку. Американські, європейські та японські автовиробники лобіюють свої уряди з метою допомогти їм впоратися з кризою чипів, і просять втрутитися в це Тайвань і TSMC. Ці вимоги ілюструють, як навички виробництва чипів TSMC надали Тайваню політичні та економічні важелі у світі, де технології використовуються у суперництві великих держав США та Китаю - протистояння, яке навряд чи зменшиться при адміністрації Байдена.

Комментарии анонимных пользователей не разрешены. Пожалуйста, выполните вход на сайт.
© 2003-2021 ООО "Бест Вей". Всі права захищені.